Przekraczamy Granice 2014-2020 Europejski Fundusz Rozwoju Regionalnego

Projekt "Euroregion Pradziad - nowy wymiar komunikacji" jest współfinansowany ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego oraz budżetu państwa "Przekraczamy granice"

Górski krajobraz

Euroregion Pradziad on-line

Internet jest najszybszym i najtańszym sposobem dotarcia do ludzi, każdego dnia miliony internautów wykorzystują internet w poszukiwaniu informacji. Strona internetowa to najprostszy i nieograniczony terytorialnie sposób promowania własnej działalności.
W ramach realizacji projektu rozbudowaliśmy stronę internetową o serwis dedykowany do dzieci i młodzieży, w którym najmłodsi znajdą informacje w swoim ojczystym języku dotyczące Euroregionu Pradziad oraz będą mogli miło spędzić czas grając w grę online. Działania te mają na celu zwiększenie wśród polskich i czeskich dzieci świadomości życia w ciekawym i atrakcyjnym regionie posiadającym transgraniczny charakter i potencjał, a także poszerzenie wiedzy na temat korzyści płynących z polsko-czeskiej współpracy.
Wzbogacono stronę internetową o interaktywną mapę, na której zamieszczone są szlaki turystyczne, najważniejsze atrakcje regionu, a także informacje o administracji publicznej i samorządowej z linkami do stron i opisami. Pozwoliło to wszystkim zainteresowanym w szybki i atrakcyjny sposób uzyskać potrzebne informacje.
W celu promocji strony internetowej zakupiliśmy stroje piłkarskie i bluzy dresowe dla drużyn dziecięcych występujących w rozgrywkach międzyszkolnych i regionalnych, ręczniki i drobne gadżety zawierające adres strony www.

Projekt dofinansowany w ramach Funduszu Mikroprojektów Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej
Republika Czeska – Rzeczpospolita Polska 2007-2013 Cel 3.